שימוש במחשבים

 

 

 

תחילת עבודה

תחילת העבודה מתבצעת בחלון הכניסה. על מנת להכנס למחשבים יש צורך בשם משתמש וסיסמה. 
תחילה יש להקיש על המקשים Ctrl+Alt+Delete, ומופיע מסך המבקש שם משתמש וסיסמה. בשורה העליונה יש להקיש את שם המשתמש ובשורה התחתונה את הסיסמא. 
בסיום תהליך ההתחברות לרשת תופיע רשימה של הכוננים הזמינים תחת האייקון המחשב שלי. 
סטודנטים חדשים או סטודנטים ששכחו את שם המשתמש או הסיסמה ניתן לשחזר אותם ע"י הרשמה מחדש על ידי לחיצה על הלינק המופיע מתחת לתיבות הטקסט

 

עבודה שוטפת

במהלך העבודה במחשבים חשוב לשמור על מספר כללים: 

  • לכל סטודנט יש כונן אישי ( H:) בגודל 500 MB, שאליו ניתן לגשת גם מהבית.אין לעבוד ישירות על קבצים מתוך הכונן האישי (H:). יש להעביר את הקובץ אל אחד הכוננים במחשב כגון C, D ( רצוי D ) ובתום העבודה להעתיק אותו בחזרה לכונן האישי במידה וקיים מספיק מקום.
  • במהלך העבודה יש לבצע שמירה תדירה רצוי במספר מקומות כגיבוי. בסיום העבודה אין להשאיר חומר על כונני C or D . 
    לתשומת לבכם: יש הגנה על כונן C בדיסק הקשיח! המערכת מאפשרת כביכול שמירה זמנית על כונן C:, אבל אחרי ביצוע איתחול למחשב הקבצים ימחקו!! אין אחריות על חומר שישמר במחשבים !
  • בנוסף לכל מקומות השמירה קיים גם כונן ציבורי שנקרא "public" ניתן להגיע אליו דרך "המחשב שלי" תחת האות V. הכונן הציבורי נועד לשמירה זמנית של קבצים גדולים וכן לשמירה נוספת במידה ואין מקום בכונן האישי. אין אחריות על חומר שנשמר בכונן הציבורי!

 

סיום עבודה

בסיום העבודה על המחשב לא לשכוח לבצע יציאה מסודרת מהמחשב. יש לצאת מהמחשב על ידי ביצוע Log Off . ניתן ללחוץ על האייקון Log Off שבשולחן העבודה או על ידי Start-->Log Off. 
נא לוודא שלא שכחתם דיסק במחשב או ציוד אישי כלשהוא בחווה. ציוד שנשכח ניתן למצוא אצל החונך בעמדת החונך או בביטחון בשער הכניסה לפקולטה.

 

איתור עמדת מחשב פנויה בקמפוס

על מנת לאתר עמדה פנויה בקמפוס , ניתן לגשת לאתר הזה לבחור את הכיתה הרצויה ולחפש עמדה פנויה. 
על מנת לבדוק האם כיתה פנויה ניתן לגשת לאתר הבא : Computer ClassRooms.

כל סטודנט יכול מעתה לחבר את המחשב הנייד שלו לשקע ציבורי ולהתחבר איתו לאינטרנט בלבד. שקעים ציבוריים קיימים בכיתות אהרונסון ובחוות המחשבים. השקעים הם בעלי סימון אדום.